Autor Esports
24 març 2014 a 17:00

Belén Hidalgo i Francisco Martín van ser els guanyadors de la 11a Nit de l’Esport de Cerdanyola

0 Flares 0 Flares ×

Es va retre homenatge al periodista José Luís Rodríguez

Imatge del web de l'Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

Imatge del web de l’Ajuntament de Cerdanyola del Vallès

Els guanyadors de l’11a Nit de l’Esport de Cerdanyola van ser Belén Hidalgo, campiona d’Espanya de triatló sprint i aquatló, i Francisco Martín, veterà que va guanyar tres maratons durant l’any 2013. Es van imposar en les categories de millor esportista individual femenina i masculí gràcies als vots del jurat i dels assistents al sopar on es va fer el lliurament de premis el divendres passat.

D’altra banda, el Club Esportiu Lee Young va recollir el premi a millor club de l’any 2013. Entre els premis, es va retre homenatge al desaparegut periodista esportiu José Luís Rodríguez Mohedano. El seu fill, Sergio Rodríguez, va recollir el record cap al periodista per la seva tasca en els mitjans de comunicació locals. A més, l’Organització va anunciar la creació del premi José Luís Rodríguez, per tal de reconèixer la tasca periodística en favor de la divulgació de l’esport de la ciutat.

Els premiats van ser els següents:

Premi a la promoció de l’esport a l’escola: Escola de Futbol UAB – Cerdanyola Futbol Club

Reconeixement a una trajectòria: Toni Carrillo (entrenador del primer equip del Cerdanyola Futbol Club)

Reconeixement a un patrocinador: Perfumeries Ópalo

Millor iniciativa esportiva solidària: Club Handbol Cerdanyola

Millor club de Cerdanyola: Club Esportiu Lee Young Cerdanyola

Millor equip masculí de base: Sots16 del Club Penya d’Escacs Cerdanyola

Millor equip femení de base: Sots 16 del Cerdanyola Club d’Hoquei

Millor equip masculí: Amateur A del Cerdanyola Futbol Club

Millor equip femení: Sènior A del CB Femení Cerdanyola

Millor esportista discapacitat masculí: Oscar Santos Veiga

Millor esportista discapacitat femenina: Patrícia Ortega

Menció especial (de la Comissió Organitzadora): Gemma López i Pol López

Millor esportista masculí sots19: Ivan Jiménez Mateo (Club Esportiu Lee Young)

Millor esportista femenina sots19: Laura Méndez Camps (Club Bàsquet Femení Cerdanyola)

Millor esportista masculí: Francisco Martín Gómez (secció Atletisme i Triatló del Cerdanyola Club d’Hoquei)

Millor esportista femenina: Belen Hidalgo (secció Atletisme i Triatló del Cerdanyola Club d’Hoquei).

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 Google+ 0 LinkedIn 0 Pin It Share 0 Email -- 0 Flares ×